Mindenmás

Letarolták a mezőnyt a Szegedi VE növendékei, 17 éremmel tértek haza az akadémiai kajak-kenu Magyar Kupa döntőjéről

Mint ahogyan arról tegnap mi is beszámoltunk, a szegedi Kiss Ágnes felnőtt Európa-bajnoki bronzérmet szerzett a krakkói Európa Játékokon. A Szeged VE növendékei mindezalatt a Fadd-Domboriban rendezett akadémiai kajak-kenu magyar kupa döntőben bizonyíthattak, ahol taroltak, összesen 17 éremmel tértek haza.

A Szegedi Vízisport Egyesület közlése szerint szombaton az akadémiai kajak-kenu magyar kupa döntőben versenyeztek többek között a Szegedi VE versenyzői is, ahol kimondottan jól szerepeltek, hiszen a versenyt követően 7 arany-, 4 ezüst- és 6 darab bronzéremmel távoztak.

Aranyérmesek:

• Juhász-Csordás Krisztián – MC1 Férfi Gyermek U12 2000 m Döntő I.
  • Bereznai Ákos-Mágori Hunor – PC2 Vegyes Gyermek U12 2000 m Döntő I.
  • Kéri Anna – MC1 Női Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.
  • Laczi Máté – MC1 Férfi Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.
  • Molnár Ádám-Molnár Lukács – C2 Férfi Kölyök U13-U14 500 m A Döntő
  • Kis Máté-Molnár Ádám-Molnár Lukács-Buza Dávid (Diósgyőr) – C4 Vegyes Kölyök U13-U14 500 m A Döntő
  • Molnár-Gábor György-Marenec-Dózsa Zsombor – C2 Férfi Serdülő U15-U16 500 m A Döntő

Ezüstérmesek:

• 2. Horváth Zalán – MC1 Férfi Gyermek U12 2000 m Döntő I.
  • 2. Kéri Áron – MC1 Férfi Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.
  • 2. Zsólyomi Szonja-Párizs Eszter – PC2 Vegyes Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.
  • 2. Velencei Boldizsár (Szarvas)-Ivácson Szilárd-Juhász Ádám-Szabolcski Barnabás – K4 Férfi Kölyök U13-U14 500 m A Döntő

Bronzérmesek:

• Dobó Maja – MC1 Női Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.
  • Kis Boróka – MC1 Női Gyermek U12 2000 m Döntő I.
  • Fekete Nóra (TKKSE)-Számfira Lili – C2 Női Kölyök U13-U14 500 m A Döntő
  • Domonkos Levente-Gyifkó Félix – PC2 Vegyes Gyermek U10-U11 2000 m Döntő I.
  • Nagy Noel-Tóth Konrád-Pálinkás Péter-Dobó Gergely – PC4 Vegyes Kölyök U13 2000 m Döntő I.
  • Varga Vanda-Csúri Csenge-Nyulas Dorottya (mindkettő Algyő)-Várnagy Vivien (Szarvas) – MK4 Női Kölyök U13. 2000m Döntő I.

MINDEKÖZBEN A MATY-ÉREN IS SZÜLETETT KÉT SZEGEDI ÉREM

Mindezalatt a Szegedi Olimpiai Központban rendezték meg az evezősök idei Olimpiai Reménységek Versenyét, amelyen négy egységben hat MVM Szeged VE tehetség szerepelt – közölte a Szegedi Vízisport Egyesület. A 15-16 évesek válogatott megmérettetésén a fiatalok két számban is bronzérmet nyertek. Mácsai Lilla a női serdülő nyolcassal végzett a harmadik helyen, Hajdú András és Rácz Regő pedig a fiú serdülő négypárevezős tagjaként lett harmadik.