Közélet

1177 fő jutott álláshoz a több mint 2 milliárd forintos uniós támogatásnak köszönhetően Csongrád-Csanád vármegyében

2,087 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást nyert Csongrád-Csanád Vármegye Önkormányzata, és a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal a „Csongrád-Csanád Megyei gazdaság- és foglalkoztatás-fejlesztési együttműködési program (Paktum)” című pályázatával az Európai Szociális Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból.

Mint megtudtuk, a TOP-5.1.1-15-CS1-2016-00001 azonosítószámú projekt során létrejött a Csongrád Megyei Gazdaság-és Foglalkoztatásfejlesztési paktum a munkaerőpiac érdekképviseleteinek, és szereplőinek bevonásával. A paktum közösen kidolgozott foglalkoztatási stratégia mentén valós munkaerő-piaci keresleten és kínálaton alapuló képzési és foglalkoztatási programokat dolgozott ki és valósított meg.

SEGÍTSÉG AZ ÁLLÁSKERESŐKNEK

A szerkesztőségünknek küldött közleményükben azt írják, hogy a 8 éves foglalkoztatási program 2,087 milliárd forint európai uniós és hazai támogatás segítségével alapvetően újszerű és meghatározó nagyságrendű segítséget jelentett a térség álláskeresői, vállalkozásai számára. A munkaerőpiaci program célja a keresletnek megfelelő munkaerő biztosítása, az adott térségben munkát vállalni szándékozó, álláskereső hátrányos helyzetű személyek és inaktívak foglalkoztathatóságának javítása, nyílt munkaerőpiaci elhelyezkedésének támogatása volt.

A projektnek köszönhetően 1925 fő bevonására került sor a munkaerőpiaci programokba, 1177 fő álláshoz jutása valósult meg, akik közül a program segítségével 905 fő a támogatást követően is rendelkezik majd állással.

MŰHELYMUNKÁK ÉS VÉGLÁTOGATÁSOK IS VOLTAK

A munkaerőpiaci program mellett a projekt során létrejött egy vármegyei paktum szervezet paktumirodával, elkészültek a foglalkoztatási stratégiai dokumentumok, projekttervek, tájékoztató fórumokra került sor, műhelymunkák, szociális gazdaságfejlesztési programok, álláskeresők számára céglátogatások, továbbá vármegyei szintű befektetés-ösztönzési program valósult meg.

A projekt az Európai Szociális Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásával valósult meg. A projekt a TOP-5.1.1-15 kódszámú „Megyei szintű foglalkoztatási megállapodások, foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési együttműködések” című felhívás keretében, konzorciumi formában, Csongrád-Csanád Vármegye Önkormányzata és a Csongrád-Csanád Vármegyei Kormányhivatal részvételével, a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb