A Kárpát-medencei Magyar Fotográfiai Társaság lenyűgöző tárlata Nagyvárad és Debrecen után megérkezett Szegedre! Az ünnepélyes megnyitón Dömötör Mihály fotóművész mellett Tóth István, AFIAP és ESAFIAP fotóművész, az EFANE elnöke és a KMFT alelnöke köszöntötte a látogatókat, majd Thurzó Sándor József brácsaművész koncertje hozta el a pillanat emelkedettségét. Ha lemaradtál, nézd meg nálunk az eseményről készült interjút Tóth Istvánnal, aki elárulja, mitől különleges ez a kiállítás!
November 8-án különleges művészeti élménnyel gazdagodott Szeged: a Kárpát-medencei Magyar Fotográfiai Társaság éves kiállítása Nagyvárad és Debrecen után végre a Délvidék Házban is megnyílt. Az esemény jelentőségét nemcsak a kiállított alkotások adják, hanem a művészet és hagyomány összekapcsolása is, amit Dömötör Mihály szegedi fotóművész nyitóbeszéde és Thurzó Sándor József brácsaművész fellépése tette teljessé.
A kiállítást Tóth István, a Társaság alelnöke mutatta be, akivel exkluzív interjút készítettünk az est folyamán. Tóth István, aki már számos elismerést gyűjtött be, elárulta, hogy az esemény egyfajta híd a különböző Kárpát-medencei régiók között, ahol a magyar fotóművészet újabb és újabb oldalait ismerhetjük meg. „Ezek az alkotások mind szívből születtek, és mindegyik kép egy-egy történetet mesél a nézőknek. Nagyon örülök, hogy Szegeden is bemutathatjuk a tárlatot” – osztotta meg velünk gondolatait a művész.
Az esemény nemcsak a képek miatt volt különleges, hanem az est hangulatát tovább emelő élő zene és borkóstoló miatt is. Thurzó Sándor József nagyváradi brácsaművész lélekemelő muzsikájával, valamint a Kárpátia Borház válogatott borainak bemutatójával még közelebb hozták a vendégekhez a magyar kultúra élő hagyományait. Ez a különleges este remek példa volt arra, hogy Szeged mennyire nyitott az értékes, tartalmas kulturális események befogadására.
A kiállítást egész novemberben látogathatják az érdeklődők, és garantáltan minden fotónak megvan a maga története – legyen szó az erdélyi hegyvidékek csendjéről vagy a Kárpátok nyüzsgő életéről. Aki eljön, a művészeten keresztül élheti át, milyen is a Kárpát-medence lüktetése.
Tudtad? A magyar fotográfia gyökerei a 19. századig nyúlnak vissza, és azóta számos világhírű magyar fotós gazdagította a műfajt. A Kárpát-medencei Fotográfiai Társaság éppen e nagy múltú örökséget hivatott tovább vinni és megőrizni az utókornak – nemcsak Magyarországon, hanem a határokon túl is.