Drogprevenciótól a kiberbiztonságig: véget ért a különleges bűnmegelőzési kurzus Szegeden
Lezárult a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság és a Gál Ferenc Egyetem közös szakmai kurzusa, amely a társadalmi biztonság és a prevenció legfontosabb témáit járta körül. A program célja az volt, hogy a hallgatók olyan gyakorlati és naprakész tudást kapjanak, amelyet későbbi munkájuk során is hasznosítani tudnak – tették közzé Facebook-oldalukon.
A KIBERVÉDELEMTŐL A DROGPREVENCIÓIG MINDENNEL FOGLALKOZTAK
A tavaszi félév során a hallgatók több olyan területet is érintettek, amelyek ma kiemelten fontosak a társadalmi biztonság szempontjából.
A programban szerepelt:
- az áldozatvédelem és áldozatsegítés,
- a digitális biztonság és az online veszélyek,
- a drogprevenció,
- a vagyonvédelem,
- a gyermekvédelem,
- valamint a hozzátartozók közötti erőszak kezelése is.
A képzés során külön figyelmet fordítottak a fiatalokat érintő online kockázatokra, illetve a legújabb típusú drogok veszélyeire. A hallgatók megismerhették a RedP és DELTA prevenciós programokat is.
A SOMOGYI-KÖNYVTÁRBAN IS VOLTAK ELŐADÁSOK
A résztvevők nemcsak az egyetemi órákon tanulhattak: bekapcsolódhattak az Somogyi-könyvtár és a rendőrség közös „Olvassunk a sorok között!” bűnmegelőzési programsorozatába is, ahol szakértői előadásokon mélyíthették tovább tudásukat.
GYAKORLATI TUDÁST KAPTAK A HALLGATÓK
A szervezők szerint a kurzus egyik legfontosabb célja az volt, hogy a hallgatók megtanulják felismerni a veszélyhelyzeteket, és átfogó képet kapjanak a modern bűnmegelőzés lehetőségeiről.



