Szegedi Arcok

Megható pillanatokkal indult a szegedi közgyűlés, kiosztották a Pedagógus Életműdíjakat

Igazán megható pillanatokkal indult a szegedi közgyűlés, hiszen Stérné Varga Editet, Mike Jánost, és Szabó-Jernei Ilonát is Pedagógus Életműdíjjal tüntették ki Szegeden.

Stérné Varga Edit, a Szegedi Eötvös József Gimnázium és Általános Iskola Weöres Sándor Általános Iskolájának nyugalmazott tanítója:

  • óvónői diplomáját 1977-ben szerezte meg,
  • majd 1983-ban tanítói,
  • és 1996-ban nevelőtanári képesítést kapott,
  • valamint a gyermek- és ifjúságvédelem területén is szakirányú képzésben részesült.

A nyugalmazott tanító osztálytanító is volt, illetve ének-zenét is tanított, valamint szakköröket is tartott. 2021-ben Pedagógus Szolgálati Emlékérmet kapott, és 45 év szolgálat után vonult nyugdíjba.

MIKE JÁNIOS IS ÉLETMŰDÍJAT VEHETETT ÁT

Pedagógus Életműdíjat kapott ma Mike János, a Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium nyugalmazott matematika-fizika szakos tanára. Matematika-fizika-számítástechnika szakos tanári diplomáját 1985-ben szerezte, és pályafutása alatt a Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumban tanított. Több nagy sikerű matematika feladatgyűjtemény társszerzője. Kiváltó munkát végzett a tehetséggondozás terén Szegeden.

SZABÓ-JERNEI ILONA 40 ÉVIG DOLGOZOTT KITARTÓAN

Pedagógus Életműdíjban részesült Szabó-Jernei Ilona, az SZMJV Önkormányzata Óvodák Igazgatóságának nyugalmazott tagintézmény-vezetőhelyettese is. Diplomáját a Szarvasi Óvóképző Főiskolán szerezte 1987-ben, majd 40 éven keresztül a kiskundorozsmai Széksósi Úti Óvodában dolgozott. Kiemelten segítette a hátrányos helyzetű gyermekeket, és a tehetséggondozásban is példaértékű munkát végzett.

Szívből gratulálunk a díjazottaknak!

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb