Büszkék vagyunk Rátok! Az ötödik helyen végzett a magyar válogatott

Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében a magyar válogatott óriásit küzdött, de hosszabbítás után 35–32-re kikapott a hatszoros vb-győztes Franciaországtól, és az ötödik helyen zárta a tornát – ez az 1986-os ezüstérem és az 1997-es negyedik pozíció után minden idők harmadik legjobb vb-szereplése.

FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 35–32 (12–14, 30–30, 32–31) – h. u.
Gíza, zárt kapuk mögött. V:
 I. García, Marin (spanyolok)
FRANCIAORSZÁG: V. GÉRARD – Abalo 2, Mem 3, Mahé 1 (1), Fabregas 2, N’Guessan 2, GUIGOU 6 (1). Csere: GENTY (kapus), N. REMILI 4, L. Karabatic 1, M. Richardson, Lagarde 3, DESCAT 5 (2), Porte 3, Tournat 3. Szövetségi kapitány: Guillaume Gille
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Rodríguez P. 1, Máthé 4 (1), SIPOS 1, BÁNHIDI 6, Szita 4, LÉKAI 5. Csere: Székely (kapus), BÓKA 5, ifj. Rosta M. 1, Bodó 3, Ancsin G. 1, Hornyák P., Balogh Zs. 1 (1). Szövetségi kapitány: Gulyás István
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–4. 11. p.: 1–7. 13. p.: 3–9. 21. p.: 8–9. 22. p.: 8–10. 25. p.: 9–12 34. p.: 14–15. 39. p.: 19–19. 40. p.: 20–19. 44. p.: 20–22. 22–20. 46. p.: 22–22. 47. p.: 24–23. 50. p.: 25–25. 53. p.: 28–26. 58. p.: 30–28 59.: 30–29. 60. p.: 30–30. 62. p.: 31–31. 65. p.: 32–31. 68. p.: 33–32
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 3/2

MIKLER ROLI BRAVÚROS VOLT, A MIÉNK VOLT AZ ELSŐ FÉL ÓRA

Egészen szenzációsra sikerült az első félidő első szakasza. A magyar csapat rendkívüli elszántsággal vetette magát küzdelembe és Mikler Roland bravúrjaira építve folyamatosan növelte az előnyét.

Apropó, Mikler: a Mol-Pick Szeged kapusa az IHF statisztikái szerint 11 védést mutatott be az első félidőben, parádés teljesítmény!

A 11. percben már 7-1-re vezettek a mieink, ám itt egy kicsit elfáradt, Guigou pedig elkapta a fonalat, szinte az egyetlen volt sokáig, aki túljárt Mikler eszén. Sajnos egy kilencperces leblokkolásnak hála 5-0-s szériát produkált a legutóbbi vb bronzérmes, a hajrában már az egyenlítésésért támadott a francia csapat. Ebbe azonban belebakizott, így végül mi dobtunk gólt és 14-12-re hoztuk az első fél órát.

FELGYORSULTAK A FRANCIÁK

Térfélcsere után nagyon felgyorsította a játékát Franciaország, ami érezhetően kényelmetlen volt a mieinknek. Támadásban nehézkesek, pontatlanok lettünk, ráadásul minden magyar gólra azonnal jött egy francia is. Apránként felőrölték a mieinket, két-három góllal is ellépett Franciaország, miközben a magyar csapat idegesen támadott és szellősebben védekezett. Ahogyan ellenfelünkben jókor léptek játékba kulcsemberek, úgy a hajrában Bóka Bendegúz és Máthé Dominik is jókor hozott új lendületet és őrült küzdelem árán 30-30-ra kiegyenlítettünk 17 másodperccel a vége előtt. Hiába kértek időt a franciák, újabb gól nem született, jöhetett a hosszabbítás.

Ebben sok hibával játszottak a magyarok, kijött a rutinban található különbség. A franciák megbüntették a hibáinkat, így 35-32-vel ők jutottak elődöntőbe. Büszkeség: a magyar csapat az első, amelyet nem tudott 60 perc alatt legyőzni a francia csapat.

A csoda elmaradt, de az ötödik helyen záró mieink nagyon közel álltak a bravúrhoz, hatalmas csatára kényszerítették a franciákat. Az ötödik hely minden idők harmadik legjobb vb-szereplése az 1986-os ezüstérem és az 1997-es negyedik pozíció után. A tavalyi Eb után egyértelműen újabb fontos lépést tettünk a fejlődés útján, így bizakodva várhatjuk a jövőre esedékes, részben hazai rendezésű kontinenstornát!