Megvan a századik BL diadal: MOL-Pick Szeged vs FC Porto, 35:31! (frissítve)

Magabiztos, 35-31-es győzelmet aratott a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligájában a portugál bajnok FC Porto ellen. Ez volt a csapat 100. BL-diadala.

MOL-PICK SZEGED–FC Porto 35–31 (18–12)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 9. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Horácek, Novotny (csehek).
MOL-PICK SZEGED: Alilovic– Sostaric 1, Kaspárek 7, Bombac 4, Bánhidi 6, Bodó 1, Källman 6. Csere: Gaber, Mackovsek 3, Canellas 1, M. Stranovsky, Radivojevics 6/4. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
FC Porto: Mitrevszki – Areia 4/4, D. Silva 3, Salina, Iturriza 3, A. Gomes 1, Branquinho 2. Csere: Quintana 1 (kapus), R. Silva 6, M. Martins 3, Späth 3, Fernandes 1, Magalhaes 3, M. Alves 1. Vezetőedző: Magnus Andersson.
Hétméteres: 4/4, ill. 5/4.
Kiállítás: 6, ill. 2 perc.

DOMINÁNS ELSŐ FÉLIDŐ, HAT PONTOS ELŐNY

Történelmet írt a Szeged. A meccs Mario Sostaric góljával indult, őt Bánhidi Bence zsinórban két gólja követte, a 6. percben már 3-2 volt nekünk. 30 másodperc múlva Bodó passzolt remekül a kapitánynak, Jonas Källmannak, aki a rövid pipába vágta a labdát, 4-2. Ismét csakúgy volt, mint Londonban: Stanislav Kaspárek dugója után 6-3 állt a két eredményjelzőn. A 13. percben Bodó emelkedett a csarnok tetejéig, majd iszonyatosan nagy bombát küldött a kapura, fel is ugrott a kispad, 8-4. Bánhidi és Källman termelte a gólokat, így tartottuk a magabiztos vezetést. 11-7-nél, a 17. percben időt is kért az FC Porto. A 25. percben labdát csent Bánhidi Bence, Borut Mackovsek pedig üresen mehetett kapura, a ziccert ügyesen értékesítette. A 28. percben jött egy Kaspárek-bomba, hat lett az előnyünk, 16-10. Három másodperccel a félidő előtt is „Kaspi” volt a főszereplő, remek gólt ragasztott a kapuba zárásként, 18-12-re vezettünk 30 perc játék után.

ÖRÖMJÁTÉK ÉS DIADAL A MÁSODIKBAN

A második félidőben a 45. percig ügyesen tartottuk az előnyünket, 25-20 volt az eredmény. Egy perc múlva nagyot változott a helyzet, időt is kellett kérnünk, mert háromra jött fel a Porto, 25-22. Mirko Alilovic fontos pillanatban védett nagyot, majd ezután Jonas Källman vágta be a ziccert. Nagyon kellett a bravúr és a gól, majd az is, hogy Dean Bombac a lelátóra küldje a portói védelmet, amely után a kapuba bombázott, 27-22. Nyolc perccel a vége előtt Bogi a harmadik hetesét is bevágta, majd Jonas az üres kapuba bombázott, 32-26. Az 56. percben Joan Canellas is beköszönt, 33-28. A vége örömjáték, győzelem, 35-31, szép volt, Srácok!

SZEGED365 FOTÓRIPORT A MECCSRŐL

Ha már közönség nélkül ment a meccs (és Te sem lehettél ott), legalább vizuálisan részesülj az élményből… Íme a csütörtök esti óriásgalériánk a meccsről:

Forrás: Pickhandball.hu

Fotók: Török Kornél, Szeged365