Szegedi Arcok

FORBES legbefolyásosabb magyar nők listája: a szegedi Novák Katalin az első, Karikó Katalin a tizenegyedik, Müller Cecília a Top 10-ben

A magyar Forbes hetedszer készítette el a legbefolyásosabb magyar nők listáját, mint írták, talán az eddigi legszubjektívebbet. A legbefolyásosabb nőket négy kategóriába sorolták. A konkrétumok mellett azt is nézték, hogy egy év alatt ki milyen eredményeket ért el, milyen kapcsolatokat ápol más befolyásos vezetőkkel, milyen lobbierővel bír, mekkora volt a felhajtás körülötte, milyen eléréssel rendelkezik az informális szakmai és női körökben, a közösségi platformokon, vállal-e közéleti szerepet, kiáll-e fontos társadalmi ügyekért. – írja a 24.hu.

A Forbes-lista szereplőinek sorrendjéről a fenti kritériumok alapján szavazással döntött a szerkesztőség. Általánosságban állapították meg, hogy Magyarországon egyre inkább az érvényesül, aki közel van a tűzhöz. Üdítő, ritka színfolt, aki saját vállalkozással és egyéb szakmai-társadalmi tisztségei által jut kapcsolatokhoz, hatalomhoz.

KÖZÉLET KATEGÓRIA

A Forbes 2021-es listáján a szegedi származású Novák Katalin, családügyi tárca nélküli miniszter, Fidesz-alelnök, parlamenti képviselő a legbefolyásosabb. Őt Orbán Ráhel, a miniszterelnök lánya, illetve Varga Judit igazságügyi miniszter követi. Máger Andrea (4.) miniszter ugyanúgy megőrizte helyét, ahogy a Terror Háza főigazgatója, Schmidt Mária (5.). Dobrev Klára, a DK EP-képviselője (6.) és Tüttő Kata, az MSZP főpolgármester-helyettese (7.) egy helyet lépett előre. 2021-ben Müller Cecília (8.) országos tiszti főorvos megelőzi a néhány éve még listavezető Lévai Anikót (9.), a miniszterelnök feleségét és Pardavi Mártát (10.), a Magyar Helsinki Bizottság társelnökét és Karikó Katalint (11.), a BioNTech vezető alelnökét.

Fotó: Rachel Wisniewski/EL PAęS

ÜZLET TOP 3

Első lett Hegedüs Éva, a Gránit Bank többségi tulajdonosa, elnök-vezérigazgatója, a Bankszövetség elnökségi tagja, a Magyar Közgazdasági Társaság főtitkára. Második Pandurics Anett lett, a Magyar Posta Biztosító elnök-vezérigazgatója, a Magyar Biztosítók Szövetségének (Mabisz) elnöke. A harmadik helyen Mészáros Beatrix áll, az Opus Global Nyrt. igazgatósági elnöke, az MS Energy Holding AG igazgatósági elnöke. A Forbes becslése szerint Mészáros Lőrinc és családja vagyona 479,4 milliárd forint, a családi cégek becsült értéke 252,3 milliárd, ezzel ő a leggazdagabb magyar, és ez a legnagyobb családi vállalkozás az országban. A család érdekeltségei a Mészáros csoport közlése szerint csaknem 25 ezer embernek adnak munkát, legjelentősebb cégük, az Opus élén továbbra is Mészáros Beatrix áll.

MÉDIA TOP 10

  • Vidus Gabriella (RTL Magyarország, vezérigazgató)
  • D. Tóth Kriszta (WMN, alapító-tulajdonos, ügyvezető)
  • Munk Veronika (Telex.hu, alapító-főszerkesztő)
  • Lipták Tímea (kiadónk, a Centrál Média magazinüzletág-igazgatója, a vezetői testület tagja)
  • Rácz Brigitta (Femina Media, portfólióigazgató; Indamedia, nőiportfólió-lapigazgató)
  • Szalai Vivien (TV2, hírigazgató)
  • Pácsonyi Daniella (Centrál Média, digitális női portfólióigazgató, nlc.hu főszerkesztő)
  • Hámori Barbara (Scripted Productions, ügyvezető, tulajdonos, producer)
  • Kende-Hofherr Krisztina (TMC Group, tulajdonos, menedzser, producer)
  • Rajki Annamária (Magyar Telekom, TV- és entertainmentigazgató)

A Forbes 2021-ben is kizárólag a magyar és Magyarországon élő vezetőket vette figyelembe. Az adatokat részben a Bisnode speciális kutatása biztosította a Forbesnak. Az információk begyűjtésében több tucat háttérbeszélgetés és informátor segítette a munkát.

Forrás: 24.hu

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb