Szoros meccs, férfias küzdelem a második edzőmeccsen: Pick vs Elverum 29-27

Fordulatos meccsen, 2500 néző előtt másodjára is nyertünk hazai pályán a norvég Elverum elleni edzőmeccsen – írja a Pick Szeged hivatalos oldala. A kékek 14-13-as félidő után 29-27-re diadalmaskodtak.

PICK Szeged–Elverum Handball (norvég) 29–27 (14–13)
felkészülési mérkőzés, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Bíró, Kiss
PICK Szeged: Mikler – Radivojevics 1, Garciandía 3, Bombac 4, Bánhidi 7, Bodó 5, Blonz 2. Csere: Alilovic (kapus), Gaber 4, Rosta, Mackovsek, Henigman, Tönnesen 1, Martins, Sostaric 1/1, Frimmel 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Elverum Handball: Imsgaard – Hedberg, Máthé 5, Solstad 6, Johanssson 1, Vidovic, Heldal 3. Csere: Gröndahl 3/1, Fingren, Pettersen 6, Lien 2, Langaas 1, K. Larsen. Vezetőedző: Borge Lund.
Hétméteres: 3/1, ill. 2/1.
Kiállítás: 4, ill. 4 perc.

Bodó Ricsi két lökettel és egy varázslatos assziszttal indította a meccset, így pillanatok alatt 3-1 volt az állás. Az első negyed órában minden olyan volt, mint a mesében, Mikler Roli a kapuban bravúrt bravúrra halmozott, a szegedi védekezés is extra volt, a gólok pedig csak szaporodtak a norvág kapuban. Volt olyan időszak, amikor hat találattal is vezetett a Pick.

A második félidőben a szegedi hibákat könyörtelenül megbüntette az Elverum, így előbb egyenlítettek, majd három találattal elléptek. Innentől hatalmas küzdelem jött, Bánhidi Bence, Dean Bombac, Kent Robin Tönessen nagyon elemében volt. A vége egy szoros, kő kemény 29-27 lett.

Augusztus 27-én, pénteken megkezdődik a 2021-2022-es szezon a K&H férfi kézilabda ligában, 16.30-kor a Kecskemét ellen játszanak hazai pályán a Kékek.

Forrás: Pickhandball