Három negyedig jól tartotta magát a Szedeák, de az éllovas Falco nem adta meg magát

Jól küzdött szombaton a Naturtex-SZTE-Szedeák a címvédő Falco ellen, de a szombathelyiek erősebbnek bizonyultak. A tizedik mérkőzését is megnyerte a Falco a férfi kosárlabda NB I alapszakaszában, Szegeden 91-75-re győztek.

A bajnoki címvédő Falcot fogadta a Szedeák a szerdai, Sopron elleni győzelmet követően, a vendégeknél sérülés miatt hiányzott Benke Szilárd. Kapkodva kezdtek a csapatok, Váradi azonban így is gyorsan összeszedett hat pontot, Hunt egy triplával szólt közbe. Ezt követően azonban több támadását is elhibázta Szedeák, Golomán két kosarával pedig hat ponttal lépett meg a fáradtan mozgó Falco. Végül hét-nullal indította a záró negyedet a szombathelyi csapat, közel három perc után Cook törte meg a szegediek gólcsendjét, de ekkor is 15 pontos hátrányban voltak, 60-75. Innen már nem volt visszaút, a Falco egyszer húsz pontra is feltornázta a különbséget, és végül nyert az újszegedi sportcsarnokban.

Eredmények:
Naturtex-SZTE-Szedeák – Falco KC Szombathely 75-91 (15-22, 21-18, 22-28, 17-23).
Alba Fehérvár-Egis Körmend 77-76 (23-20, 15-18, 22-24, 17-14).
MVM-OSE Lions – DEAC-Tungsram 79-74 (19-21, 24-14, 15-20, 21-19).