Vereséggel búcsúzott 2021-től a Szeged-Csanád Grosics Akadémia

Vereséggel fejezte be a 2021-es évet a Szeged-Csanád Grosics Akadémia a labdarúgó Merkantil Bank Liga NB II 20. fordulójában, ahol a szegediek a Békéscsaba 1912 Előre együttesét láttál vendégül a várva várt Dél-Alföldi Derbin. A végeredmény sajna 1-2 lett, pedig még a szegedi ultrák is visszatértek bíztatni a kék-feketéket…

• Szeged-Csanád GA-Békéscsaba 1912 Előre 1-2 (0-1)
  • Szent Gellért Fórum, Szeged
  • Merkantil Bank Liga, NB II, 20. forduló
  • Szeged-Csanád Grosics Akadémia: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á., Kovács M. – Gréczi, Horváth K., Kóródi – Gajdos
  • Békéscsaba 1912 Előre: Czinanó – Fazekas, Farkas M., Bora, Horváth P. – Zvara, Király P., Pantovics, Puskás G., Varga Sz. – Lukács R

Nagy várakozás előzte meg a vasárnap délután 5-kor, a Szent Gellért Fórumban megtartott derbit, két okból is:

• egyrészt, ez volt a csapat utolsó 2021-es csatája,
  • másrészt pedig hosszas egyezkedés után a klub menedzsmentje és a szegedi ultrák megegyeztek arról, hogy a korábban kitiltott drukkereket tavasztól visszaengedik majd a meccsekre, így a a napokban már az Ultras Szeged is a mérkőzésen való résztvételre buzdította tagjait.

HAVAS ESŐ, CSÚSZÓS PÁLYA, CSABAI GÓL AZ ELSŐ 45 PERCBEN

A kezdőrúgást a háromszoros olimpiai bajnok szegedi vízilabdázó, Molnár Tamás végezte el, az első félidő viszonylag eseménytelenül telt, leszámítva a 15. percet, Lukács közvetlen közelről az üres kapuba fejelt, megszerezve a csabaiak első gólját (0-1). Nem volt egyszerű a meccs, a játékosok dolgát non-stop nehezítette az időjárás, a havas eső és a csúszós pálya nem sokat segített a technikai hibákat halmozó szegedi játékosokon.

EGY PERC ALATT KÉT GÓL A MÁSODIKBAN

Két békéscsabai sárgával indult a második 45 perc, majd, egymás után kétszer, egy percen belül jöhetett egy szegedi és egy csabai gól. Az 58. percben egy szöglet után Simon Ádám bombázott a vendégek kapujába (1-1), az 59-ben pedig ismét Lukács jött, két védő közt csente át a labdát, aztán irány a jobb felső (1-2).

Ezt követően felpörgött a Szeged, de az egyenlítés már nem jött össze, csabai győzelemmel zárult a találkozó. Ezzel a 2021-es esztendő is véget ért, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia legközelebb 2022 január 30-án játszik a III. Kerületi TVE vendégeként.