Szegedi ArcokVideo365

Szegedi Pletykák: mit szólsz hozzá, hogy szegedi lett Magyarország köztársasági elnöke?

Történelmi jelentőségű eseménynek lehettünk tanúi csütörtökön, Magyarország történetében ugyanis először választottak női, egyben szegedi köztársasági elnököt, ráadásul ennyire fiatal politikus még sosem töltötte be ezt a tisztséget. Legújabb Szegedi Pletykák rovatunkban arra voltunk kíváncsiak, mit szóltok Novák Katalin kinevezéséhez, mi a véleményetek arról, hogy városunk szülötte lett Magyarország köztársasági elnöke.

Novák Katalin több szálon is kötődik városunkhoz: 1977-ben Szegeden született, majd 1996-ban az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumban érettségizett, 1999–2004 között pedig a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán jogi végzettséget szerzett.

Csütörtökön, a köztársasági elnök választáson a volt családokért felelős tárca nélküli miniszter 137 támogató szavazatot kapott a titkos voksoláson. A megválasztásáról szóló házelnöki bejelentés után a nemzeti zászló és a történelmi zászlók előtt a frissen megválasztott Novák Katalin letette államfői esküjét. Köztársasági elnökként 2022. május 10-én lép hivatalba.

Operatőr: Magyar Andor

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb