35 perc alatt verte porrá az Ajkát a Szeged-Csanád GA

Ez gyors volt: Gajdos a 2., Csoboth pedig a 27. és a 35. percben bombázta rojtosra az ajkaiak hálóját a Labdarúgó NB-II. Merkantil Bank Liga, 29. fordulójában, eldöntve a meccset. 3-0 ide, a Szent Gellért Fórumban, mint Dragan Vukmir vezetőedző a mérkőzést követően nyilatkozta, a hozzáállás és az akarat is megvolt.

Merkantil Bank Liga, 29. forduló
Szeged-Csanád GA–FC Ajka 3–0 (3–0)
Szeged
, Szent Gellért Fórum, 750 néző. Vezette: Berényi Tamás (Kovács Gábor, Rózsa Dávid)
Szeged-Csanád GA: Molnár F. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári (Bencze, 75.) – Kovács M., Farkas A. – Dobos Á. (Germán, 64.), Horváth K. (Debreceni, 75.), Csoboth (Daru, 75.) – Gajdos (Murár, 86.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
FC Ajka: Balogh M. – Murka (Sejben, 34.), Görgényi, Tar, Csemer – Lehoczky (Doncsecz, a szünetben), Tajthy (Kenderes, 34.) – Gaál B. (Berzsenyi, 88.), Tóth G., Csizmadia Z. – Szarka Á. (Dragóner, 67.). Vezetőedző: Kis Károly
Gól: Gajdos (2.), Csoboth (27., 35.)

A klub összefoglalója az eseményről (via):

“A középkezdés után nem kellett sokat várni az első gólra, 1 perc 10 másodpercnél járt az óra, amikor Csoboth Kevin tolta meg jó ütemben a labdát, egy ajkai védő szabálytalanul próbált szerelni, de a játékvezető előnyszabályt alkalmazott. A labda Horváth Krisztoferhez került, akli elhúzott a balszélen majd beadta labdát, amire tökéletesen érkezett Gajdos Zsolt, és a hálóba fejelt. 1-0

A gól után is mi irányítottuk a játékot, kisebb nagyobb veszéllyel támadtuk is az ajkai kaput. A 25. percben meg is lett az eredménye ennek, Kővári Róbert verte meg a védőjét a bal szélen, majd az alapvonal mellől Csoboth Kevin elé tálalt, akinek ajtó-ablak helyzetben 6 méterről nem tévesztette el a kaput. 2-0

Nem hagyott alább a támadókedvünk, így a 37. percben újabb gól lett az eredménye. Csoboth Kevin cselezte ki védőjét, majd lőtt 22 méterről, lövése a jobb kapufán csattant, onnan pedig egyenesen a hálóba vágódott. 3-0

A második játékrészben is mi voltunk aktívabbak támadásban, de a mezőnyfölényünk meddő volt. A játékunkra nem lehetett itt sem komolyabb panasz, de egy kicsit visszafogottabb volt a tempónk. Hiába volt olykor területe az ajkaiaknak, komolyabb veszélyt nem jelentettek a szegedi kapura, így a magabiztos vezetésünk, egyben győzelmünk egyetlen másodpercig sem forgott veszélyben.

A hajrában bemutatkozott klubunk saját nevelésű fiatal játékosa, Murár András.”