Nagyszerűen kezdték a müncheni kajak-kenu Európa-bajnokságot a szegediek: négyen is a döntőbe jutottak, Suba Róbert negyedik lett

Nagyszerűen kezdte a müncheni kajak-kenu Európa-bajnokságot a három szegedivel felálló férfi kajak négyes. A Kuli István-Balogh Gergely-Csizmadia Kolos (BHSE)-Nádas Bence alkotta hajó 3. lett az előfutamában, így megspórolta a középfutamot és közvetlenül a fináléba jutott – értesült szerkesztőségünk a Szegedi Vízisport Egyesület közösségi oldaláról.

Mint kiderült, jól sikerült Birkás Balázs bemutatkozása is K1 200 méteren, másodikként ért be a célba az előfutamban, ezzel szintén finalista.

Az MVM Szeged VE pénteki eredményei:

• Birkás Balázs – K1 Férfi 200 méter – A Döntőbe jutott,
  • Kuli István – Csizmadia Kolos – Balogh Gergely – Nádas Bence – K4 Férfi 500 méter – A Döntőbe jutott.

Pénteken még egy szegedi versenyzőnek szurkolhatunk, Suba Róbert 16:21-kor száll vízre a VL2 200 méter döntőjében.

FRISSÍTVE (17:30): SUBA RÓBERT NEGYEDIK LETT

Az MVM Szeged VE parakenusa, Suba Róbert a negyedik helyen végzett a VL2 Férfi 200 méter döntőjében a Münchenben zajló multisport Európa-bajnokságon. A fináléban magyar siker született, Juhász Tamás lett az aranyérmes!