Szoros mérkőzés volt: a Naturtex-SZTE-Szedeák a hosszabbítás után kapott ki a Fehérvár otthonában

Rossz előjelekkel indult a mérkőzés, Tyler Roberson nélkül léptünk pályára az Alba Fehérvár otthonában, a center sérülés miatt nem tudta vállalni a játékot. Arconic-Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 102–95 (19–20, 18–18, 20–17, 30–32, 15–8)

Ahogyan az elmúlt találkozók alkalmával, most is jól kezdtük a találkozót, nyolcasunk támadólepattanója után szerzett közelijével 11-3-ra vezettünk. Utána érkezett egy kis kimaradás a csapatnál, 15-13-nál először vezettek a hazaiak a meccsen. A szünet után újra a szegedi kosarasok vezettek, igaz csak egy ponttal.

Az elképesztő izgalmakat hozó találkozó végén, Vojvoda betörése után egyenlítettek a hazaiak, és 87-87-et mutatott az eredményjelző: érkezett a hosszabbítás.

Sajnos a végén a fehérvári színeket erősítő Ford egy triplával végleg eldöntötte a meccset, innen már nem tudtunk visszajönni – végül hét ponttal, 102-95-re kaptunk ki. Csütörtökön hazai pályán kell győzelmet aratnia a szegedi kosaras srácoknak, amikor a Honvéd érkezik Szegedre.

VÉGEREDMÉNY: Arconic-Alba Fehérvár–Naturtex-SZTE-Szedeák 102–95 (19–20, 18–18, 20–17, 30–32, 15–8) – hosszabbítás után. Tippmix férfi NB I./A csoport, 4. forduló. Székesfehérvár, Alba Regia sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Benczur, Söjtöry, Makrai.
Alba Fehérvár: Pongó Ma. 11, Somogyi 12/3, DeCosey 7/3, FORD 21/3, PHILMORE 20/12. Csere: VOJVODA 25/3, Balsay, Takács Mi. 2, Takács Ma., Kemp 4. Vezetőedző: Matthias Zollner.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Washington 18/12, Polányi 3/3, Kovács Ád. 7/3, SZTAROVLAH 21/3, BOGNÁR 23/3. Csere: Kerpel-Fronius B., Person 20/15, Balogh Sz. 1, Filipovics 2. Vezetőedző: Simándi Árpád.
Kiállítva: DeCosey (34.).