Jól indul a kajak-kenusok idei első válogatóversenye a szegediek számára: Balogh Gergely egysége nyerte a K4 Férfi 500 méter A döntőjét a Maty-éren

Remekül kezdtek az MVM Szeged VE versenyzői a szezon első versenyén a gyorsasági kajak-kenusoknál. A pénteki nyitó napon Balogh Gergely egysége nyerte a K4 Férfi 500 méter A döntőjét a Maty-éren zajló válogatót, közölte közösségi oldalán a Szegedi Vízisport Egyesület.

Kenu kettes 500 méteren az esélyes Korisánszky Dávid, Fekete Ádám duó, a kajak négyesek hasonló távján pedig a fiatal Opavszky Márk, Fodor Bence, Balogh Gergely, Szendy Maximilián kvartett nyert a kajak-kenusok idei első válogatóversenyének péntek délelőtti programjában, a Szeged melletti Maty-éren.

A kajak négyeseknél is a jövő heti, ugyancsak szegedi világkupán való indulás volt a tét – a már biztos résztvevő Kuli István, Nádas Bence, Csizmadia Kolos, Tótka Sándor alkotta egység most nem szállt vízre -, a jogot a nagy csatában győztes Opavszky, Fodor, Balogh, Szendy összeállítású csapat szerezte meg.

AZ ELSŐ NAP EREDMÉNYEI ÉS TOVÁBBI MENETRENDJE

Az MVM Szeged VE versenyzők eddigi pénteki eredményei:

4. Biben Karina – K1 Női 500 méter előfutam – nem jutott tovább

6. Szilágyi Balázs-Gyányi Levente – C2 Férfi felnőtt 500 m A Döntő

4. Molnár Csanád-Rumi Gergő (Győr) – C2 Férfi felnőtt 500 m A Döntő

7. Szilágyi-Csuta Máté-Opauszki Péter-Révész Péter-Barna Kristóf – K4 Férfi Felnőtt 500m A Döntő

4. Ozsgyáni Bence-Hidvégi Zalán-Hidvégi Hunor (mindkettő Tata)-Keller Gergő (Szarvas) – K4 Férfi Felnőtt 500m A Döntő

1. Opavszky Márk (MTK)-Fodor Bence (KKA)-Balogh Gergely-Szendy Maximilián (MTK) – K4 Férfi Felnőtt 500m A Döntő

6. Birkás Balázs-Balaska Márk (BHSE)-Kulifai Tamás (MTK)-Szántói Szabó Tamás (Vasas) – K4 Férfi Felnőtt 500m A Döntő