Nem bírnak leállni a szegediek: Kiss Ágnes és Biben Karina is Európa-Bajnok a gyorsasági kajak-kenu EB-n

Javában zajlik a Montemor-o-Velhoban zajló felnőtt parakenu és korosztályos gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokság, szombaton és vasárnap pedig már döntőket is rendeztek. Vasárnap délelőtt két számban volt szegedi érdekeltség, mindkettő aranyéremmel végződött: Biben Karina U23-as Európa-bajnok lett a női kajaknégyessel, míg Kiss Ágnes a C1 Női 500 méter döntőjét húzta be és lett ifjúsági Európa-bajnok.

Szenzációsan szerepelnek az MVM Szeged VE versenyzői Montemor-o-Velhoban zajló felnőtt parakenu és korosztályos gyorsasági kajak-kenu Európa-bajnokságon. A vasárnapi zárónapon összesen kilenc döntőben lesz szegedi versenyző, ezek közül kettőt délelőtt rendeztek, amelyből mindkettő aranyéremmel ért véget: Biben Karina a női kajanégyes tagjaként kett U23-as Európa-bajnok, Kiss Ágnes pedig a C1 Női 500 méter döntőjét húzta be és lett ifjúsági Európa-bajnok – közölte a Szegedi Vízisport Egyesület. Kiss Ágnes egyébként elképesztő fölénnyel nyert, több mint öt másodpercet vert a második helyezettre. A nap még bőven tartogathat érmeket, hiszen délután még további hét versenyszámban láthatunk szegedi döntőst:

• 14:35 Fodor Bence-BALOGH GERGELY – K1 Férfi U23 500 méter A Döntő
  • 14:47 KISS ÁGNES-MOLNÁR CSEPKE – C2 Női Ifjúsági 500 méter A Döntő
  • 15:11 BIBEN KARINA-Szellák Szabina – K2 Női U23 500 méter A Döntő
  • 16:30 SUBA RÓBERT – KL1 Férfi 200 méter A Döntő
  • 16:45 VARGA KATALIN – KL2 Női 200 méter A Döntő
  • 17:15 KISS ÁGNES – C1 Női Ifjúsági 200 méter A Döntő
  • 18:08 SZARKA KRISZTIÁN – C1 Férfi Ifjúsági 200 méter A Döntő