Büszkeségünk: négy számban is nyert az MVM Szeged VE 16 éves kenusa az Olimpiai Reménységek Versenyén

Négy arany- és egy ezüstéremmel Gyányi Milán volt a magyar csapat egyik legeredményesebb versenyzője a Poznanban rendezett Olimpiai Reménységek Versenyén (ORV), amelyen a legtehetségesebb 15-17 év közötti kajakosok és kenusok vettek részt, közölte a jó hírt a Szegedi Vízisport Egyesület hétfőn.

Mint írták, az MVM Szeged VE 16 esztendős kenusa egyesben megnyerte az 1000 méteres döntőt, míg 500 méteren 2. lett korosztályában, emellett pedig három aranyat szerzett csapathajóban. Marenec-Dózsa Zsombor és Molnár-Gábor György Gyányi Milán csapattársaként lett kétszer ORV-győztes. Az MVM Szeged VE versenyzői közül Szabó Levente is felállhatott a dobogó legfelső fokára, a férfi kajak négyessel 500 méteren nyertek.