Nehézsúlyú bajnok lett a Szegeden edző Bernáth István, irány az olimpiai kvótaszerzés!

Összesen hét éremmel zártak a szegediek a hétvégén lezajlott 100. Ökölvívó Magyar Bajnokságon Budapesten, a Szeged Box Club három bajnokot – Nakota Veronikát, Simon Márkót és Gémes Leventét – adott Szegednek, míg a Szegedi Küzdősport Klub – Sárközi MMA Team a királykategóriában induló, pár hete még a Tyson Fury – Francis NGannou gálán csatázó Bernáth Istvánt küldte a csúcsra. Mindezt úgy, hogy az utóbbi klub kevert harcművészeket (MMA) edz az újszegedi Városi Sportcsarnokban.

A Szeged Box Club három büszkeségéről még szombat este írtunk, ezt a cikkünket itt találod:

Miután női 75 kg-ban Nakota Veronika, férfi 80 kg-ban Simon Márkó, 71 kg-ban pedig Gémes Levente is bajnok lett, a nehézsúlyban a legutóbb októberben, az évszázad gálájaként emlegetett Fury – Ngannou show-n küzdő Bernáth István lépett a szorítóba. A királykategóriában versenyző sportoló hosszú hónapok óta a Sárközi MMA Team és a Global Fitness színeiben versenyez, így aztán az UTE-s Felföldi István felett aratott pontozásos győzelme – melyet egy harmadik menetes leütéssel is megspékelt – abszolút szegedi büszkeségnek számít.

Sárközi Róbertet, Bernáth István edzőjét (Sárközi MMA Team) a mérkőzést követően csíptük el telefonon, aki elmondta, hogy óriási büszkeség, hogy Magyarország 300 ökölvívó-klubja közül pont egy olyan tudott bajnokot adni a királykategóriának, amely igazából nem is csak a bokszra, hanem az MMA-ra is szakosodott.

Pistire az év eleji, tradicionális Bocskai-kupát követően már az olimpiai kvalifikációs tornák várnak, a tavasz elején Thaiföldön, majd Olaszországban. Mint a tréner nyilatkozta, a cél innentől kezdve nem más, mint kijutni az olimpiára.