Nagy-nagy gratuláció: Olasz Anna a 9. helyen végzett az ob-n 1500 méter gyorson

Hatalmas gratuláció és újabb büszkeség: Olasz Anna a 9. helyen végzett az ob-n 1500 méter gyorson. 17:02.85 perc után csapott célba délelőtt, majd a délutáni kiemelt futamot követően dőlt el a végső helyezés, tudatta a Szegedi Úszó Egylet.

“Anna nagyon jól úszott, időeredménye pedig biztató, hiszen tíz másodperccel volt gyorsabb, mint egy hónappal ezelőtt. Meggyőző teljesítménnyel bizonyította: jó úton haladunk, hogy hamarosan remekeljen a tíz kilométeres nyílt vízi távon” – nyilatkozta Gellért Gábor, a HAÁSZ SZUE vezetőedzője.

PÁDÁR NIKI MAGYAR BAJNOK 100 MÉTER GYORSON

Gigantikus büszkeség! Pádár Niki, a HAÁSZ SZUE úszója a legjobb eredménnyel (54.41) – és egyben egyéni csúccsal – jutott az országos bajnokság döntőjébe, ahol végig vezetve, magabiztosan győzött. Pádár a délelőtti időn nem tudott javítani, ezúttal 54.64 másodperc után csapott célba, de a lényeg, hogy 100 méteren ő a legjobb magyar női gyorsúszó (ahogy 200 méteren is, hiszen ezen a távon címvédőként várja a csütörtöki futamokat), tudatta a Szegedi Úszó Egylet.