Mindenmás

Napi pakk: boldog születésnapot, Szeged! Szeles időjárással indul a rövid hét, ma is izgalmas programok lesznek a Borfesztiválon

Kezdjük a legfontosabbal: boldog születésnapot, Szeged! Ma köszöntjük a Napfény városát 305. születésnapja alkalmából. Ma van hivatalosan Szeged Napja, annak emlékére, hogy ezen a napon városunk visszakapta a szabad királyi város rangot. Jó hír, hogy mindezt egy rövid héttel (is) ünnepeljük, a tegnapi munkaszüneti napot követően. Ez itt a keddi Napi pakk, minden fontos infóval a kávéd mellé!

MAI NÉVNAPOSOK

Nagyon boldog névnapot kívánunk minden kedves

 • Konstantin,
 • Teofil,
 • irella
 • és András nevű Olvasónknak!

EZEN A NAPON TÖRTÉNT

 • Szeged napját hagyományosan május 21-én ünnepeljük, Szeged 1719-ben a Bécs melletti Laxenburgban „a királyi jóakarat és kegyelem kitetsző tanúsága- és jutalmaként” ekkor kapta vissza a szabad királyi város rangot. III. Károly király írta alá Szeged szabad királyi várossá nyilvánításának oklevelét, amelyet első alkalommal a tatárjárás után, 1247-ben IV. Béla adományozott városunknak. Az adománylevélben szereplő címer lett a város új címerének alapja is.
 • Ma van a Magyar Honvédelem napja.
 • 97 éve született Zwack Péter nagyvállalkozó, diplomata. Az Unicum híres gyomorkeserű titkos receptjének egyik birtokosa.
 • 84 éve született Pécsi Ildikó, Kossuth- és Jászai-díjas színésznő, rendező (Indul a bakterház).
 • 11 éve halt meg Erőss Zsolt székely hegymászó, az első magyar aki járt a Föld legmagasabb hegycsúcsán.

SZELES IDŐJÁRÁSUNK LESZ MA, DE FÁZNI NEM FOGUNK

Nagyjából mindenből kijuthat nekünk kedden Szegeden, legalábbis ami az időjárást illeti: a délkeleti szél erős lesz, előfordulhat zápor is az esti órákban, de napközben kellemes időjárásunk lesz, a csúcshőmérséklet 23 és 30 fok között alakul.

FOLYTATÓDIK A BORFESZTIVÁL, MUTATJUK A MAI PROGRAMOKAT

Kedden is izgalmas programokkal folytatódik a Borfesztivál, mutatjuk, milyen programok közül válogathatsz:

ÁRKÁD Szeged színpad

 • 17.00 Rambling
 • 18.00 Borverseny eredményhirdetés 
 • 19.00 Malek Andi Soulistic
 • 20.30 Jótékonysági borárverés
 • 21.00 Smink Zenekar

Pingvin Patika Színpad

 • 17.00 Pálfi Lajos Polson
 • 18.30 Pumpkins Trió
 • 21.00 Hirtelen Group 

Minden, amit az idei Borfesztiválról tudni érdemes, beleértve a programokat, kiállítókat, helyszíneket és minden hasznos infót, megtalálsz egyben, az alábbi Szeged365 Kisokosban:

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb