Leszakadt egy faág, és ráesett egy nőre – most átvizsgálják az összes platánfát a Széchenyi téren (frissítve)

Kedden a Tisza Lajos körúton vágtak ki fákat, szerdán pedig a Széchenyi téren jelentek meg a munkások Szegeden. Lezárták a helyszínt, és átvizsgálják a több mint 100 éves platánokat. Amennyiben szükség van rá, úgy el is távolítják a balesetveszélyes ágakat.
Július 25-én, este történt egy súlyos baleset a Széchenyi téren. A hónap eleji pusztító vihar után leszakadt egy faág a téren, és sajnos egy illetőre esett. Mentő és tűzoltó is érkezett a helyszínre, ahol egy idős nőt súlyos sérülésekkel láttak el, majd a helyszíni beavatkozásokat követően kórházba szállították.
ÁTVIZSGÁLJÁK A PLATÁNOKAT
Már akkor felkerestük az SZKHT-t is, arra voltunk kíváncsiak, hogy a vihar után tervezik-e a Széchenyi téri fák állapotának felülvizsgálatát, hogy ne történhessen még egy ilyen eset Szegeden. Választ ugyan nem kaptunk, de ma reggel megjelentek a faápolók a helyszínen, és alpintechnikával éppen átvizsgálják a platánokat a Széchenyi téren. Ha kell, el is távolítják a balesetveszélyes ágakat. Mint kiderült, ez több napos művelet lesz ez.
FRISSÍTVE: A JÖVŐ HÉT KÖZEPÉIG TART A MUNKA
Kérdésünkre Makrai László, a Szegedi Környezetgazdálkodási Nkft. ügyvezető igazgatója elmondta, hogy bár az idén már több alkalommal vizsgálták emelőkosaras járművekről a tér fáit, a polgármester által a vihar után elrendelt védelmi készültséghez kapcsolódóan, a Széchenyi téren jelenleg speciális vizsgálat zajlik.
“A következő napokban, egészen a jövő hét közepéig, gyarapodó számú, speciális képességű és végzettségű szakember, olyan minősített faápolók dolgoznak akik alpinista képesítéssel is rendelkeznek. Feladatuk az idős platánok koronájának átvizsgálása, rejtett sérülések, belső tartási, statikai jelek keresése, ha szükséges csonkolás, a kockázat minimalizálása érdekében” – írta az ügyvezető igazgató, aki hozzátette, hogy egyedenkénti jellemzést adnak a tapasztaltakról, valamint javaslatokat.
“A város területén számos helyen dolgozunk számos alvállalkozó ill. a katasztrófavédelem bevonásával. Ez viszont-segítségnyújtás a vihart követő azonnali beavatkozáskor, az emelőkosaras flottánk rendelkezésükre adásáért” – írta. A fentiekkel párhuzamosan zajlik a levágott és lehullott ágak, falevelek korábban csomóba rakott halmainak elszállítása is Szegeden, ahol van jó közvilágítás ott éjjel is.
Sajnos a július 7-i vihar csúnya pusztítást hagyott maga után Szegeden, rengeteg fa vált balesetveszélyessé a pusztító szél után. Mutatjuk, mit művel városunkkal a vihar:








