Közélet

Magyar Péter szerint akár kormánytag vagy Tisza Sziget-tag is lehet a következő köztársasági elnök

A Sulyok Tamást követő, új köztársasági elnökről beszélt Magyar Péter miniszterelnök az egyik hétfői interjújában, ahol az újonnan felálló Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal, és a közmédiával kapcsolatos választási ígéretekről is szót ejtett.

Nem zavarná a miniszterelnököt, ha akár kormánytag vagy a Tisza Szigetek egyik tagja lenne a következő köztársasági elnök – beszélt a 444-nek adott interjújában Magyar Péter hétfőn este. Szerinte attól, hogy valaki egy konkrét párt közösségéből érkezik, még lehet jó köztársasági elnök, ahogyan azt is el tudja képzelni, hogy végül kívülről jön majd valaki. Hozzátette: egyébként nem nagyon gondolkodott eddig ezen a kérdésen és ezt nem is ő akarja egyedül eldönteni.

NEHÉZ MEGHÚZNI A HATÁRT

Nehéz meghúzni a határt, ki számít a maffia tagjának, és ki nem – ismerte el a riporter kérdésére a miniszterelnök. Szerencsére ez nem az ő feladata lesz – tette hozzá. Gulyás Gergelyt például szerinte csak politikai felelősség terheli, amiért kiállt a fideszes maffiózók tettei mellett, de róla nem gondolja, hogy részt vett volna a korrupcióban. Nem az állomány nem elegendő a meglévő rendvédelmi szerveknél, hanem más struktúrára van szükség – világította meg, miért hozták létre a Nemzeti Vagyonvédelmi és Visszaszerzési Hivatal (NVVH).

ŐT IS BEIDÉZIK?

A riporter megkérdezte Magyartól, hogy ha az újonnan felálló NVVH a MBH bank ügyeit is vizsgálni fogja, például az állami feltőkésítések részleteit, számít-e arra, hogy oda őt is beidézik, hiszen korábban ő is a bank felügyelőbizottságának egyik tagja volt. „Szóba se kerültek ilyen ügyek az üléseken” – válaszolta a miniszterelnök, akinek elmondása szerint „nem volt meg” a takarékszövetkezetek átvétele körüli MBH-s trükközés. Nyugodtan meghallgathatják egyébként, mert jó szívvel gondol vissza az ott és a Diákhitel Központnál töltött időre is, az ottani munkáit elmondása szerint „becsületesen és kritikusan” végezte.

KÖZMÉDIA

Kérdezték Magyart a közmédia azonnali megszüntetésével kapcsolatos választási ígéretéről is – írja a 24.hu. A miniszterelnök szerint voltak arra utaló jelek, hogy a Duna Médiaszolgáltató és az MTVA Zrt. vezetősége is távozni fog. Magyarék úgy voltak vele, hogy addig nem nyújtják be az új jogszabályt, ezt megvárják.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb