Április 22-én, tehát a holnapi napon lesz a Föld napja. Akárcsak a húsvét, ez is rendkívüli lesz. Az ok ugyanaz, a járvány nem teszi lehetővé a nagyobb összejöveteleket, pláne nem a tömegrendezvényeket. Megkérdeztük Szeged két nagy, természetközeli intézményének, a Vadasparknak és a Füvészkertnek igazgatóit, hogyan éli meg a természet, hogy kevésbé uralja az ember. Látható-e változás az állatok viselkedésében, akár az állatkertben, akár azon kívül?
Veprik Róbert a Szegedi Vadaspark ügyvezető igazgatója a Szegedi Vadaspark igazgatója a Szeged365-nek elmondta, hogy az állatok többségében hosszabb ideje, vagy épp egész életükben állatkertben élő, emberhez szokott élőlények. Noha a Vadaspark a látogatók előtt zárva van, a munkatársak természetesen továbbra is dolgoznak, gondozzák az állatokat. Jelentős változás a viselkedésükben nem áll fenn. A szegedi Vadaspark helyzetéről egy korábbi cikkünkben írtunk már.
Veprik Róbert hozzátette, a Vadasparkon kívül ő nem érzékeli, hogy az ember kevesebbet járna ki a természetbe, hiába vannak korlátozások.
Németh Anikó, a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjének igazgatója a Szeged365-nek arról számolt be, hogy bár a növények természetesen nem viselkednek máshogyan, ám az állatok, például a fácánok, a mókusok gyakrabban előmerészkednek most, az emberek hiányában. Tudni kell, mondta, hogy a Füvészkertbe gyakran jönnek óvodás, kisiskolás csoportok, van hogy naponta több is, akik kedvesek, játékosak, és természetesen zajosak, ami az állatokat, ha meg nem is rémíti, de bátortalanná teszi.
Mindkét intézmény számára nagy hátrány természetesen a programok elmaradása, és hogy a természet szépségeit ebben az időszakban nem tudjamegcsodálni a közönség. Mi, a Szeged365.hu-nál ezen próbálunk, a magunk módján egy kicsit enyhíteni, és egy meglepetést átnyújtani a részedre a holnapi nap folyamán!
Kérjük támogasd a Szegedi Vadasparkért Alapítványt adód 1%-ával. Adószámuk: 19083694-1-06