Hősök voltak a Kékek: férfiasan helytállt a Kielce otthonában a Mol-Pick Szeged (26-23)

Nagyot küzdve harcolt a koronavírus által megtépázott Mol-Pick Szeged a Kielce ellen a Bajnokok Ligájában. A 12-7-es félidő után 26-23-as vereséget szenvedtünk, de egy valami biztos: hősök voltak a Kékek, akik 9 (!!) hiányzóval léptek ma délután pályára Lengyelországban.

Lomza Vive Kielce–MOL-PICK SZEGED 26–23 (12–7)
Férfi kézilabda, Bajnokok Ligája, A csoport, 2. forduló. Kielce, Hala Legionów, 2000 néző. Vezette: Mortensen, Kirkholm (dánok).
Lomza Vive Kielce: Wolff – Gudjonsson 2, A. Dujshebaev 8/1, Ig. Karacic 4, Karalek 1, Kulesh 1, A. Fernandez 4/1. Csere: T. Gebala, Moryto 2, B. Vujovics 2, Tournat 1, Sycko 1, Thrastarson, D. Dujshebaev. Vezetőedző: Talant Dujshebaev.
MOL-PICK SZEGED: Mikler – Kecskés, Radivojevics 6/4, Zsitnyikov 3, Gaber, Canellas 11/4, Källman 2. Csere: M. Stranovsky 1, Rosta. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.

Süli Róbert összefoglalója a helyszínről, a Pickhandball.hu oldalról:

És akkor elkezdtük a Bajnokok Ligája-szereplést, szerda este az első meccsünket vívtuk a 2020-2021-es szezonban. Az egyszeres BL-győztes lengyel Kielce otthonában léptünk pályára. Jó volt olvasni napközben azt a rengeteg hozzászólást, amelyeket a #handballfamily tagjaitól kaptunk. Hihetetlen erőt adott megtapasztalni azt, hogy mennyien mellettünk állnak, jó érzés volt látni ezeket az üzeneteket. Köszönjük! Kilenc hiányzónk volt koronavírus-fertőzés és sérülés miatt, így a keretet tehetséges fiatalokkal töltöttük fel. Keretbe került Bajus Bruno, Kecskés Dániel, Tóth József, Fekete Dániel és Rea Barnabás. Utóbbi még meg sem született, amikor a csapatkapitányunk, Jonas Källman már a BL-ben szerepelt. A Kielce ellen eddig egyetlen egyszer sem sikerült nyernünk idegenben.

A lengyel bajnok kerete bombaerős, komoly hiányzójuk nem volt. Mikler-bravúrral, majd Canellas-góllal indult a meccs, 1-0 volt nekünk. Az 5. percben vette át a vezetést a Kielce, 2-1. Folyamatosan emberhátrányba kerültünk, de Mikler Roli 5-2-nél hetest védett. Mentünk előre: 5-4-re tornáztuk fel magunkat. 7-5-nél Mikler már a második hetest fogta meg! Bravó! Mi is kihagytunk egy büntetőt, a 25. percben 8-5-re lépett el a lengyel csapat. Erre a hajrában még rátettek két találatot, így 12-7-re vezettek a hazaiak.

Kihagytunk egy hetest, majd a Kielce gólt szerzett, jött egy Bogi-gól, de így is 13-8 volt az eredmény. Joan Canellas vitte a prímet, így 15-12-re jöttünk fel. Mikler remekelt, a 43. percben Martin Stranovsky első szegedi BL-gólja után 17-15-re zárkóztunk fel. A 46. percben is csak 18-16-ra vezetett a Kielce. Hatalmasat harcoltunk. Joan a 47. percben már a 9. gólját szerezte, és továbbra is ott lihegtünk a Kielce nyakán, 19-17. Az 54. percben Joan a 11. gólját dobta, mi pedig 22-21-re kapaszkodtunk fel. Jonas repült egy kínaira, 23-22 állt az eredményjelzőn, azonban kapitányunk megsérült, így le kellett jönnie. Öt perccel a vége előtt is csak 24-22-re vezettek a lengyelek. A #kékek szívünk ott volt a pályán. A hajrában nem jöttek be a lövéseink, így a Kielce 26-23-ra nyert.
Vereséggel indul a szezon, de ismerve az előzményeket, ez az eredmény számunkra több, mint biztató, hiszen 9 játékossal játszottunk ilyen szoros, kiélezett csatát, a második félidőt pedig megnyertük.

Forrás: Nemzeti Sport, Pickhandball.hu