Az evezés herkulesei: szegedi aranyérmesek a szolnoki Héraklész 6000 méterén

Háttal a célnak néhol szinte ínrobbantó teljesítményre van szükség egy – egy rövidtávú evezős szám leküzdéséhez is. És vannak azok a kiválasztott versenyzők, akik a leghosszabb távokon vannak igazán elemükben: az NKM színeiben Király Csaba és Bakai Petra is fantasztikus, embert próbáló diadallal búcsúzott az idei évtől.

KIRÁLY CSABA ÉS BAKAI PETRA HÚZÁSA IS ARANYAT ÉRT

A szegedi harcos társával, Gerei Tamással (MEC-Vasas) nyerte a Szolnokon rendezett Őszi Hosszútávú és Héraklész Keretfeltöltő Versenyen a kormányos nélküli kettesek 6000 méteres döntőjét a felnőtt férfi mezőnyben. Mellettük a női felnőtt könnyűsúlyú egypárevezős számban Bakai Petra is kíméletlen hajsza után maradt az élen. Az NKM Szeged VE csapata összesen 2 arany- és 3 ezüstéremmel zárta a szezon utolsó megmérettetését.

AZ NKM SZEGED EREDMÉNYEI

1. KIRÁLY CSABA-Gerei Tamás (MEC-Vasas) – FF2-

1. BAKAI PETRA – NF ks 1x

2. KUNSTÁR SIMON – FS1x2.

2. Fonyódi Petra-Kapitány Klarissza-SZABÓ BLANKA-BALOGH IZABELLA, korm.: HAJDÚ ZSOMBOR – XI Mini Kupa NT 4x+

MARATONI VERSENYEN MÁR AZ NKM IFJÚ KAJAKOSAI IS BIZONYÍTOTTAK A HÉTVÉGÉN

Legutóbb az ifjú szegedi kajakosoknak volt jelenésük egy fővárosunkban megrendezett maratoni népszerűsítő versenyen, emlékeztetőül négy érmet szereztek az NKM Szeged VE kajakosai a Budapesten megrendezett Népszerűsítő Maraton Versenyen. Csamangó Attila és Rohony Balázs tanítványai összesen egy arany, két ezüst és egy bronzérmet nyertek. A 14 éves fiúk között Szabó Levente győzött Brúnyai Kornél előtt. A lányoknál Kelemen Blanka és Nyerges Csenge is dobogóra állhatott a korosztályában.

Forrás, fotók: Szegedi Vízisport Egyesület/Magyar Evezős Szövetség FB