Mindenmás

Szegedi és hódmezővásárhelyi versenyzők remekeltek a XXX. Ifj. Tóth Antal Országos Sakk emlékversenyen

Szombaton rendezték meg a XXX. Ifj. Tóth Antal Országos Sakk emlékversenyt. A 26 induló hétfordulós svájci rendszerű versenyen mérte össze tudását. A rangos megmérettetésen kiválóan szerepeltek a a vásárhelyiek, de a dobogó harmadik fokára egy szegedi versenyző ért oda – írja a Hódpress.

Az első helyezett versenyző nem Csongrád-Csanád vármegyei, ugyanis a Békés vármegyei Kunos Zoltán lett a legjobb 6 ponttal. Második helyen Hódmezővásárhely legjobb ifjúsági játékosa, Megyaszai Balázs végzett, a dobogó legalsó fogára pedig az ugyancsak ifjúsági korú, a Szegedről érkező Szamkó Hanna állhatott fel 5.5 ponttal. A Legjobb Ifjúsági Játékos díját a szintén hódmezővásárhelyi Márkus Molli nyerte el, aki remek indulás után szenvedett balszerencsés vereséget a későbbi győztestől. A legjobb Vásárhelyi játékos díját az összetettben is előkelő, 4. helyen végzett Bene Zoltán nyerte.

A LEGIDŐSEBB ÉS LEGFIATALABB VERSENYZŐT IS DÍJAZTÁK

Az ehhez hasonló események különlegessége, hogy ugyanazon a versenyen oszthattak díjat a legifjabb játékosnak, a hét éves, Kiskunfélegyházáról érkező Pengő Blankának és a legidősebb versenyzőnek, az 1938-as születésű orosházi Váczi Sándornak is. A verseny menedzseri és bírói feladatát Tatár-Kis Szabolcs nemzetközi mester látta el, a helyiséget pedig a Radnai József Alapítvány biztosította. A szervezők megköszönték Tóth Antalnak, hogy immár évtizedek óta lehetővé teszi, hogy egy izgalmas és tartalmas napot tölthessenek el a sakk kedvelői Hódmezővásárhelyen.