Közélet

Meglepetés, hétfőre: lemondott a brit miniszterelnök

Június 22-én, majdnem kétévnyi kormányzás után Keir Starmer, brit miniszterelnök bejelentette, hogy lemond a miniszterelnöki, és pártelnöki pozíciójáról.

Starmer támogatottsága a Munkáspárt 2024-es történelmi győzelme óta folyamatosan csökkent, és már egy évvel ezelőtt is több munkáspárti képviselő név nélkül arról beszélt a brit sajtónak, előbb utóbb jó lenne, ha Starmer távozna a Downing Street 10-ből – írja az Index.

ÚJ MUNKÁSPÁRTI KORMÁNY ALAKUL

Starmer végül hétfőn bejelentette, hogy lemond, és szeptemberre új munkáspárti kormány alakulhat. Lemondásakor úgy nyilatkozott, hogy miniszterelnöksége alatt a gazdaság és a befektetések erősebbek lettek, és az egészségügyi várólisták is csökkentek, és a hidegháború óta a legnagyobb védelmi fejlesztésbe kezdtek neki. Emellett elmondta, hogy hálás azért, hogy miniszterelnökként is szolgálhatta hazáját. Lemondásával utódja kinevezéséig ügyvivőként vezeti tovább a kormányt, amíg a Munkáspárt meg nem választja új pártelnökét, egyben miniszterelnökét, amire már többen is jelentkeztek.

Nem ő az egytelen, aki lemondott az elmúlt pár évben. 2024-ben mondott le Rishi Sunak, az akkori miniszterelnök…

…előtte pedig Liz Truss.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb