Megugrottak az energiaköltségek, rezsitámogatást kapnak a kormánytól a szálláshelyek és az éttermek
Újabb segítséget kap a turisztikai ágazat a kormánytól: a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) javaslatára kiterjesztik a korábban 150 milliárd forintos kerettel meghirdetett feldolgozóipari energiaköltség és beruházási programot a vendéglátóegységek és szálláshelyek számára. A támogatási programra így 16 ezer vendéglő és étterem, illetve 4,5 ezer szálloda és panzió jelentkezhet.
A 24.hu azt írja, hogy az érintett vállalkozások a januári, februári és márciusi földgáz-, villany- és távhőszámlájuk kifizetéséhez kaphatnak segítséget, mégpedig az előző évi, azonos időszakhoz képesti növekmény 50 százalékára kaphatnak vissza nem térítendő támogatást. Ez komoly segítség lehet, mivel az energiaárak többszörösükre nőttek.
ENERGIAHATÉKONYSÁGI BERUHÁZÁST KELL VÉGREHAJTANI
“A támogatás feltétele, hogy valamilyen energiahatékonysági beruházást hajtsanak végre legkésőbb 2024 végéig, illetve a foglalkoztatottak létszáma legfeljebb 10 százalékkal csökkenhet 2023 őszéig” – írta az MTÜ a 24.hu-hoz eljuttatott sajtóközleményében. November végén egyébként már elfogadtak egy 30 milliárd forintos turisztikai mentőcsomagot, amelynek révén fél évre felfüggesztették a 4 százalékos turizmusfejlesztési hozzájárulás (ami lényegében az áfá-nak felel meg) megfizetését az érintett vállalkozások számára.
SZEGEDEN IS SORRA ZÁRTAK BE A VENDÉGLÁTÓHELYEK
Az energiaválság Szegeden is térdre kényszerített jó pár étteremet és vendéglátóhelyet. Bezárt többek között:
- a Gulyás Csárda,
- a Tiszavirág Hotel és Kávézó,
- a Kredit Pub,
- a Pajtás Büfé,
- a Süti nem Süti,
- a Zsolnay Porcelán üzlet,
- a Kígyó utcai Norbi Update bolt,
- a Milleniumi Kávézház,
- valamint a Dublin Pub,
- a Mi Újság? Kávézó, ami csak júniusban nyitotta meg a kapuit, de már be is zárt,
- ahogy a Makra Lángosház is bezárta kapuit,
- és a Csongrádi sugárúti Menü Étterem is a bezárás mellett döntött, az utóbbi egyébként hamarosan ABC-ként folytatja.
3 hozzászólás