Újabb szegedi úszósiker: Pádár Nikolett óriási versenyben szerezte meg első egyéni felnőtt ob-érmét

Taroltak a szegedi úszólányok ezen a hétvégén is. Miután szombaton bronzérmes lett a Haász SZUE gyorsváltója, az egyesület ifjú tehetsége, Pádár Nikolett harmadik helyen végzett 100 méter gyorson a kaposvári rövidpályás országos bajnokságon!

A 15 éves szegedi úszó óriási versenyben szerezte meg első egyéni felnőtt ob-érmét, megközelítve az általa tartott korosztályos országos csúcsot.

“Nagyon örülök Niki sikerének! Még az ezüstérem is összejöhetett volna neki, egy technikai hiba akadályozta meg ebben, de ez érthető is, hiszen második hete folyamatosan felnőtt elitmezőnyben versenyez, mindössze tizenöt évesen” – nyilatkozta Gellért Gábor, a Haász SZUE vezetőedzője.

Ma is izgulhatunk az ifjú versenyzőért, ugyanis Pádár Nikolett 200 méter gyorson is éremesélyes. A zárónapon 1500 méter gyorson is lehet szurkolni a szegedieknek, ugyanis Olasz Anna, Vas Luca és Fábián Bettina is a legjobb idővel rendelkezők délutáni futamában kapott helyet.

Forrás és fotó: Szegedi Úszó Egylet