Hajrá Szeged! A világkupa első magyar érmét a szegedi Suba Róbert húzta be, szép volt Robi!

Megszületett a szegedi ICF Gyorsasági és Para Kajak-Kenu Világkupa első magyar érme, KL1 200 méteren az MVM Szeged VE versenyzője, Suba Róbert ezüstérmes lett – adta hírül a Magyar Kajak-Kenu Szövetség.

Juhász Tamás szintén érmes a KL1 200 méteres döntőben, Suba Róbert mögött harmadikként csapott célba.

Igazi példakép a Kiskunhalason született, de évek óta szegedi színekben versenyző, paralimpiai és világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok magyar kajakozó. Tizenkilenc éves korában súlyos ejtőernyős balesetet szenvedett, aminek következtében deréktól lefelé megbénult, de egy percre sem adta fel:

• a 2016-os parakenu Európa-bajnokságon két aranyérmet,
  • a 2016-os paralimpiai játékokon ezüstérmet szerzett,
  • majd a parasportolóknak rendezett kajak-kenu világbajnokságon 2017 óta minden évben rangos helyezést szerez, volt már második, harmadik, tavaly pedig negyedik is.