Szegedi Arcok

Ismét Szegedre jön Karikó Katalin, bemutatja a Nobel-díját

Ismét Szegedre látogat Karikó Katalin. Bene Tamás, a Szegedi Tudományegyetem nemzetközi és közkapcsolati igazgatója a Rádió 88-nak elmondta, az SZTE kutatóprofesszora április 16-án érkezik városunkba, hogy bemutassa Nobel-díját az érdeklődőknek. A díjat ki is állítják majd.

Karikó Katalin egyébként most kapta meg a Nierenberg-díjat is, ami a San Diego-i Egyetem Scripps Oceanográfiai Intézete kitüntetése. A 2023-as Nierenberg-díjat a Covid-19 oltásokat megalapozó úttörő kutatásaiért kapta meg Karikó Katalin. A közérdekű tudományos eredményeket elismerő díjjal jutalmazott kutató 2024. március 25-én veszi át az elismerést és előadást is tart majd.

Legutóbb egyébként októberben járt városunkban:

Láttál valamit, amely izgalmas, érdekes vagy hasznos lehet a Szeged365 Family többi tagja számára is? Töltsd le a vadonatúj applikációnkat, küldj fotót és légy a tudósítónk! 

App Store: https://apple.co/3ZdLaYm
Google Play: https://bit.ly/3LSOTHJ

Kövess a Szeged365 TikTok, Facebook és Instagram oldalakon is!

Köszönjük, hogy a virtuális családtagunk vagy!

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb