A KDNP szegedi frakcióvezetője a kocsmazárról: “A szegedi vállalkozókat meg kell védenünk”

Pénteken tárgyalja a közgyűlés a “kocsmazár” néven elhíresült rendelettervezetet, mely szerint 23 órára korlátoznák az éjszakai nyitvatartást a szegedi vendéglátóhelyeken. Szerdán a Szegedi Vendéglátósok és Kisvállalkozók Közössége petícióval tiltakozott a tervezet ellen, most pedig Ruzsa Roland, a KDNP szegedi frakcióvezetője is közleményt adott ki a kocsmazár kapcsán.
A SZEGEDI VÁLLALKOZÓK VÉDELME
“Az elmúlt napokban nagy port kavart a holnapi közgyűlésen megvitatandó rendelettervezet, amely a szegedi üzletek esetleges bezárásáról szólhat. A mai Városüzemeltetési, Fejlesztési és Környezetvédelmi Bizottság ülésén világossá tettük az álláspontunkat: a szegedi vállalkozókat meg kell védenünk, mert egy ilyen döntés könnyen üzletbezárásokhoz vezethet.” – írja a közleményben Ruzsa Roland.
ÉLHETŐ, RENDEZETT VÁROSKÉP
Kiemelte, hogy azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy mindannyiunk érdeke egy élhető, rendezett városkép. “Sajnos sokszor vállalhatatlan állapotok maradnak egy-egy átmulatott éjszaka után. De pár renitens miatt nem kockáztathatjuk tisztességes vendéglátósaink és vállalkozóink megélhetését! A felelősségteljes szórakozás mindannyiunk közös ügye. Tartsuk tiszteletben egymást és Szegedet, hogy a városunk ne csak nappal, hanem éjszaka is méltóképpen tündököljön!” – összegezte a KDNP szegedi frakcióvezetője.
PETÍCIÓ A KOCSMAZÁR ELLEN
Szerdán petíciót indított a Szegedi Vendéglátósok és Kisvállalkozók Közössége az éjszakai nyitvatartás korlátozásáról szoló rendelettervezet ellen, ami 23 órás zárást írna elő. Ezzel fejezik ki tiltakozásukat és teljes egyet nem értésüket a tervezet elfogadása ellen.
BOTKA LÁSZLÓ MEGVÉDTE A RENDELETET
A polgármester a Facebook-oldalán reagált az egyre növekvő vitára. Bejegyzésében azzal érvelt, hogy Szegeden több mint 5000 kereskedelmi és vendéglátóhely működik, de ezek közül csak alig 200 tart nyitva éjjel 23 óra után és árusít alkoholt. Botka szerint a döntő többség eddig is betartotta a szabályokat, és a rendelet célja csupán az, hogy a „problémás” helyek működését szabályozzák.