Közélet

Ritkán villant ekkora mosolyt városunk polgármestere, Botka Lászlónál járt Franciaország magyarországi nagykövete

“A mai napon a városházán fogadtam Claire Legrast, Franciaország magyarországi nagykövetét. Felelevenítettük, hogy Szeged több mint 50 évvel ezelőtt kötött testvérvárosi kapcsolatot Nizzával” – számolt be az eseményről hétfőn Botka László, városunk első embere.

Mint írta, áttekintették a városban működő francia vállalkozások helyzetét, megállapodtak abban, hogy még szorosabbra fűzik a gazdasági, kulturális és turisztikai együttműködésüket. “Szeged egy nyitott, európai város, jelenleg is sok francia hallgató folytat tanulmányokat egyetemünkön. Régi időkre visszanyúló, jó kapcsolatainkat tovább erősítjük Franciaországgal” – tette hozzá a polgármester.

Legutóbb az Egyesült Államok nagykövetével tárgyalt:

Láttál valamit, amely izgalmas, érdekes vagy hasznos lehet a Szeged365 Family többi tagja számára is? Töltsd le a vadonatúj applikációnkat, küldj fotót és légy a tudósítónk! 

App Store: https://apple.co/3ZdLaYm
Google Play: https://bit.ly/3LSOTHJ

Kövess a Szeged365 TikTok, Facebook és Instagram oldalakon is!

Köszönjük, hogy a virtuális családtagunk vagy!

Fotók: Botka László FB.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb