Smart Szeged

Tuti, hogy megállják majd a helyüket a munkaerőpiacon a szegedi egyetemisták

Nem csupán a megszerzett tudás számít, hanem annak gyakorlati alkalmazása is. Éppen ezért vadiúj képzési programot dolgoztak ki a Szegedi Tudományegyetemen, hogy a friss diplomások naprakész és használható ismeretekkel kerüljenek ki a munka világába. Ennek létrejöttéhez egy több, mint 400 milliós európai uniós támogatás, valamint számos vállalati szakember segítsége is hozzájárult.

A duális és kooperatív képzéseket fejlesztő program valósult meg uniós támogatással a Szegedi Tudományegyetemen, a több mint négyéves projekt célja volt a diákok lemorzsolódásának csökkentése is – tájékoztatta a felsőoktatási intézmény közkapcsolati igazgatósága az MTI-t.

A közlemény szerint a programra az SZTE több mint 404 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert el.

Az egyetem célja – szoros együttműködésben a gazdasági szférával – az volt, hogy a felsőoktatási képzési rendszer közelítsen a munkaerő-piaci igényekhez és gyakorlatorientáltabbá váljon. A képzésekbe bevont vállalati szakemberek támogatásával a hallgatók sikeresebben tudjanak megfelelni a munkaerő-piaci kihívásoknak – írták.

HÉT KAR IS BEKAPCSOLÓDOTT A PROGRAMBA

A projektben az egyetem hét kara vett részt. Kidolgozták tíz egyetemi szak duális és harminc kooperatív képzési programját. A mérnöki, a mezőgazdasági, a gazdaságtudomány, valamint a természettudományi és informatikai karon létrejött a duális képzési központ.

A program része volt a tananyagfejlesztés, valamint oktatók és vállalati szakemberek módszertani képzése is. A projekt keretében 42 vállalat kapcsolódott be a duális képzésbe, 53 cég és intézmény pedig a kooperatív képzések során fogadja a hallgatókat vállalati gyakorlatra – áll a közleményben.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb