Közélet

Új szakkal bővült a GTK: a Turizmus-vendéglátás alapszak első évfolyama több, mint 100 fővel indult útjára

Új szakkal bővült a GTK: a Turizmus-vendéglátás alapszak első évfolyama több, mint 100 fővel indult útjára. A két nyelven indított alapszakot hatalmas érdeklődés övezte, a magyar nyelvű képzést közel 100, míg az angol nyelvűt 11 hallgató kezdte meg.

OKTATÁS: ONLINE ÉS SZEMÉLYESEN IS

Akárcsak a GTK többi képzésén, a Turizmus-vendéglátás szakon is rendhagyó módon, online és személyes jelenlétet igénylő órákon folyik az oktatás. Ez ugyan nem könnyíti meg sem az oktatók, sem a diákok dolgát, azonban a technika vívmányainak köszönhetően mind a tananyag átadására, mind a közösségépítésre nagy figyelem hárul. A hallgatók tanulmányaik első szakaszában közgazdasági, valamint turisztikai alapismereteket sajátítanak el, melyeket a következő félévekben egyre inkább a gyakorlatközpontú szakmai tárgyak váltanak fel.

Fotó: SZTE – archív

FONTOS SZEREPET KAP A GYAKORLATORIENTÁLTSÁG

Kovács Péter dékán felhívta a figyelmet a képzés ipari kapcsolataira. „Kiemelkedően fontosnak tartottuk a szak gyakorlatias voltát, ezért a képzésbe a régió meghatározó turisztikai szakembereit hívtuk meg.” A képzés összeállításában a piacorientált ismeretek beépítése mellett, a turisztikai marketingkommunikáció és a regionális fókusz kapott kiemelkedő hangsúlyt, melynek feltárását az SZTE marketinges, földrajzi és kommunikációs szakemberei biztosítják az egyetemisták részére. „Az induló szak esetében a legfontosabb szempont az volt, hogy a helyi igényekre és sajátosságokra épülő, és azokra reflektáló képzési programot állítsunk össze.” – emelte ki Pusztai Bertalan, a dél-alföldi régióban ezelőtt hiányképzésnek számító Turizmus-vendéglátás alapszak szakfelelőse.

Fotó: Szabó Dávid – Szeged365.hu

A CÉL A MUNKAERŐPIACON VALÓ KÖNNYEBB BOLDOGULÁS

Az SZTE Gazdaságtudományi Kar célja, hogy a hallgatók a munkaerőpiacon is elismert szakmai ismereteket sajátítsanak el, valamint kiváló kommunikációs képességgel és idegen nyelvtudással rendelkező diplomásokkal szolgálja ki a régióiban működő turisztikai és vendéglátóipari szervezeteket. Ezen célok megvalósításának érdekében a többi alapszaktól eltérően, a képzési idő 8 félév, amelynek utolsó két féléve kötelező szakmai gyakorlattal telik, mely a hallgatók gyakorlati tapasztalatainak és szakmai kapcsolatainak bővítéséhez járul hozzá. Ugyancsak kiemelendő, hogy a diplomaszerzés feltétele két idegen nyelv elsajátítása, amelyhez segítséget az SZTE Idegennyelvi és Kommunikációs Intézet kurzusai, valamint a képzéshez kapcsolódó idegennyelvi órák jelentenek.

Forrás: SZTE

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb