Szegedi ArcokVideo365

Szeged365 live: Bokrétaünneppel koronázza meg az SZTE a napot, a legmagasabb pontjához ért az Egészségtudományi Képzési Tömb építése Szegeden

Javában zajlanak az építkezési munkálatok a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi Képzési Tömbjén. A mintegy 8 milliárd forintból megvalósuló beruházás a napokban a legmagasabb pontjához ért, amit csütörtökön bokrétaünneppel koronáz meg az egyetem.

Az eseményen beszédet mond:

  • Prof. Dr. Rovó László, a Szegedi Tudományegyetem rektora,
  • Dr. Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja,
  • Prof. Dr. Lengyel Csaba, az SZTE Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ elnöke,
  • és ifj. Hévizi János, az AKTÍV Ipari, Építőipari és Kereskedelmi Kft. projektvezetője.

A helyszínről természetesen élőben jövünk Nektek, hogy nehogy lemaradjatok valamiről, és elsőkézből kapjatok meg minden fontos információt a Szegedet illető projekt részleteiről!

2023 SZEPTEMBERÉBEN INDUL MEG AZ OKTATÁS AZ ÚJ ÉPÜLETBEN

A Szegedi Tudományegyetem hármas missziójának: a kutatásnak, a gyógyításnak és az oktatásnak is fontos helyszíne lesz az Egészségtudományi Képzési Tömb, ahol az SZTE hallgatói, orvosai és oktatói a legmodernebb környezetben ismerkedhetnek meg az egészségügyben jelenleg alkalmazott csúcstechnológiáival. A mintegy 8 milliárd forintból megvalósuló beruházás a napokban legmagasabb pontjához ért. Az építkezés várhatóan 2023 első felére befejeződik, 2023 szeptemberétől pedig az oktatás is kezdetét veheti a közel 10 ezer négyzetméteren megújuló épületben.

MIKROSEBÉSZETI OKTATÓCENTRUM IS LESZ

Az egyetem közleménye szerint a létrejövő multifunkcionális terek, lehetővé teszik majd SKILL, azaz gyakorlati készségfejlesztő képzések, szimulációs körülmények közötti megtartását is. A speciális igényeknek megfelelően kialakított egységekkel – például cadaver műtő, mikrosebészeti oktató centrum – nemzetközi képzési programok feltételeit is biztosítja a Szegedi Tudományegyetem. A készségfejlesztési lehetőségek mellett ez a tömb szolgálja majd az elméleti oktatást is, a szemináriumi termeket valamennyi érintett Kar használhatja. Az épület oktatástechnikai rendszerei lehetővé teszik majd a gyakorlati oktatások rögzítését, kiértékelését. A hallgatók a szemináriumi termekben ülve is nyomon követhetik majd a szimulációs műtőkben történő beavatkozásokat.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb